VITALIA Протеин од сурутка 80%, 100 г

VITALIA Протеин од сурутка 80%, 100 г
287,00 ден.
230,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
034146C
favorite_border

Во моментов услугата за достава е достапна само во град Скопје

Опис на производот

Моќта на проеинот сега поблиску до вас со новиот производ протеин од сурутка на Виталиа. Почувствувајте колку моќно може да биде вашето тело, само кога ќе го внесувате правилниот додаток во исхраната.

Протеинот од сурутка претставува комбинација од протеин од овчја и козја сурутка содржи големо количество протеини дури 80% како и мало количество заситени масти. Протеинот од сурутка со висок протеински состав од 80% пред се е наменет за спортисти и физички активни лицa, кој придонесува за градење на мускулна маса и подобрување на физичките перформанси.

Производот не се препорачува за деца под 16 години и трудници.

Нето-тежина: 100 г

Содржина

Состав: протеин од сурутка.

Алергени: содржи млеко (лактоза).

Употреба: може да се употребува во комбинација со млеко, сок, чај, како додаток во разни печива, десерти, месни производи и сосови.

Како да подготвите високо протеински шејк: во блендер ставете ги следните состојки: 100 г свежи или замрзнати јагоди, 15 г (2 супени лажици) протеин од сурутка во прав, 350 мл ладна вода или млеко, 4-5 коцки мраз, по желба мед или кафеав шекер. Блендирајте ја смесата и доколку е потребно додадете уште вода.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се