WELEDA Skin Food Лосион за тело, 200 мл

WELEDA Skin Food Лосион за тело, 200 мл
1.256,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
052193C
favorite_border

Во моментов услугата за достава е достапна само во град Скопје

Опис на производот

Богата, хранлива нега и долготрајна хидратација за кожата на целото тело. 

Лесна кремаста текстура која брзо се апсорбира. Богата со есенцијални масни киселини и чисти растителни екстракти од лековит невен, смирувачка камилица и хармонизирачка темјанушка кои заедно ја регенерираат кожата.

Кожата е еластична, мека и миризлива.

Пакување: 200 мл

Содржина

Состав: вода, сончогледово масло, каприлик/каприк триглицерид, глицерин, масло од семе на шафраника, природен алкохол, глицерил стеарат цитрат, бетаин, ши путер, скроб од тапиока, стеаринска киселина, палмитинска киселина, сорбитан оливат, екстракт од лист на рузмарин, екстракт од цвет на камилица, екстракт од шарена темјанушка, екстракт од цвет на невен, ксантан гума, токоферол, лактична киселина, глицерил каприлат, природен мирис*, лимонен*, линалол*, гераниол*, брнзил бензоат*, бензил цинамат*.

*Состојки на природни етерични масла.

Употреба: за секојдневна нега на телото.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се