ZADA Бета-Г имуно 30 капсули

ZADA Бета-Г имуно 30 капсули
996,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
022141C
favorite_border

Во моментов услугата за достава е достапна само во град Скопје

Опис на производот

Природен имуностимулатор.

Beta-G Immuno покрај бета глукан, кој е главен активатор на имунолошкиот систем, исто така содржат и:

  • Витамин Ц, најсилен антиоксиданс меѓу витамините, кој го стимулира имунолошкиот систем така што го намалува влијанието на слободните радикали и учествува во различни биолошки процеси
  • Цинк, кој е вклучен во скоро сите сегменти на имунитетот
  • Коензим Q10, супстанција со повеќекратно поволно влијание врз имунитетот и функционирањето на организмот. Обезбедува доволна количина на енергија потребна на имунолошкиот систем во борбата против патогените причинители, поседува антиоксидантни својства, ја чува функцијата на срцето и обезбедува виталност.

Се препорачува при:

  • Ослабен имунолошки систем
  • Зачестено заболување од вирусни и бактериски инфекции
  • Изложеност на поголема продукција на слободни радикали (пушење, изложеност на токсични супстанции, загадување на воздухот...)
  • Радиотерапија и хемотерапија (ублажување на нивните несакани ефекти)
  • Хроничен замор
  • Повозрасни лица
  • Лица со позитивна семејна историја на карциноми

Пакување: 30 капсули

Содржина

Состав: една капсула содржи: 200 мг Бета глукан, 80 мг витамин Ц, 7.5 мг цинк и 30 мг коензим Q10.

Употреба:

Возрасни и деца над 12 години: 1-2 капсули на ден, половина час пред оброк.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се