NOW Калиум плус Јод, 180 таблети

NOW Калиум плус Јод, 180 таблети
1.128,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
051857C
favorite_border

Опис на производот

Калиум јодид (KI) е соединение кое содржи јод, хранлива состојка неопходна за нормална функција на тироидната жлезда. Јодот, во форма на јодид, е составен дел од тироидните секрети кои го регулираат клеточниот метаболизам и производството на енергија. NOW® Potassium plus Iodine исто така обезбедува калиум, минерал кој е неопходен за одржување на здрава рамнотежа на вода и електролити, како и pH на целото тело.

  • Тироидна поддршка
  • Поддржува рамнотежа на електролити
  • Исхрана за здрава функција на тироидната жлезда

Пакување: 180 таблети

Содржина

Состав: една таблета содржи:

Јод (од Potassium Iodide) 225 мкг
Натриум (од Sodium Alginate) 5 мг
Калиум (од Potassium Chloride и Iodide) 99 мг
Sodium Alginate 100 мг

Други додатоци: целулоза, Croscarmellose Sodium, стеаринска киселина (од растителен извор), силика и магнезиум стеарат (од растителен извор). Не е произведено со квасец, пченица, глутен, соја, млеко, јајца, риба, школки или јаткасти состојки. Произведено во GMP капацитет кој произведува други состојки кои ги содржат овие алергени.

Вегетеријански/Веган производ. Без ГМО.

Употреба: земете 1 таблета дневно со храна.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се