VEPA FIRCA Bio Soft Touch Чешел за коса

Vepa Firca Bio Soft Touch 940 Hair Comb cesel za kosa
VEPA FIRCA Bio Soft Touch Чешел за коса
99,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
056379C
favorite_border

Опис на производот

Vepa Firca Bio Soft Touch 940 Hair Comb Чешел за коса

  • Овој чешел не само што обезбедува лесно чешлање, туку го спречува и наелектризирањето на косата за време на чешлањето благодарение на своите антистатички карактеристики
  • Освен што го спречува кршењето на влакната, помага корисниот себум да се дистрибуира на скалпот во еднакви количини

Bio Soft Touch производите се произведуваат од биокомпозитни суровини со додаден скроб, кои може целосно да се рециклираат.

VEPA е компанија со ISO 140001, ISO 450001, ISO 9001 QUALITY, CE и 22716 (GMP) сертификати. 

Пакување: 1 чешел за коса.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се

Албански

VEPA® Bio Soft Touch 940 Krehër

  • Ky krehër jo vetëm që siguron krehje të lehtë, por gjithashtu parandalon që flokët të elektrizohen gjatë krehjes falë vetive të tij antistatike
  • Përveç parandalimit të thyerjes së flokëve, ndihmon në shpërndarjen e sebumit të dobishëm në skalpin e kokës në sasi të barabarta

Produktet Bio Soft Touch prodhohen nga lëndë të para biokompozite me niseshte të shtuar, të cilat mund të riciklohen plotësisht.

VEPA është një kompani me ISO 9001 QUALITY, CE dhe 22716 (GMP) certifikata.