FREZYDERM Антикорт крем за состојби на нарушувања на кожата, 50 мл

FREZYDERM Антикорт крем за состојби на нарушувања на кожата, 50 мл
899,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
033375C
favorite_border

Опис на производот

Anticort Нежен крем за кожа наменет за терапија на состојби на нарушувањата на кожата и како помош на класичната терапија со лекови.

Содржи растителни и биотехнолошки произведени состојки со синергистички ефект кои делуваат на моментално ослободување од симптомите на нарушувања на кожата и истовремено ја штитат кожата од надворешните штетни фактори.

Не содржи супстанции со својства на лек и претставува алтернативен избор (замена) за терапија со кортикостероиди.

Производот е дерматолошки тестиран и е погоден за хомеопатски третман.

Препорачан за употреба од дерматолози, педијатри и патолози.

Индикации:

 • Воспалителни кожни заболувања
 • Егзематозни состојби
 • Дерматози од различно потекло
 • Атопични дерматози, чешање, црвенило, сува кожа и други состојби на кожата предизвикани од надворешни влијанија (слободни радикали, загадување од надворешната средина, УВ зрачење, механички повреди, иритации, температурни промени) или внатрешни фактори (склоност кон алергии, стрес)

Ефектот се постигнува по повеќекратна апликација.

Пакување: 50 мл

Содржина

Состав:

Состојки со антивоспалително дејство:

 • Epilobium Angustifolium (Ситноцветна врбовица)
 • Boswellia Serrata (Босвелија)
 • Panthenyl Triacetate и GPI Choline (Холин)

Состојки кои ја зајакнуваат хидролипидната бариера на кожата:

 • Арганово масло
 • Шеа путер
 • Зрно од јачмен

Состојка со антимикробно дејство:

 • Melia Azadirachta

Производот не содржи бои, парфем и парабени.

Употреба:

Anticort крем нежно се нанесува на зафатената регија 2-3 пати во тек на денот.

 • Лесно се апсорбира и не остава масни траги
 • Само за надворешна употреба
 • Избегнувајте контакт со очи
 • Несакани ефекти-нема

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се