VICHY Dercos Шампон против првут за сува коса, 390 мл

VICHY Dercos Шампон против првут за сува коса, 390 мл
1.579,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
052980C
favorite_border

Опис на производот

Шампон против првут кој го регулира микробиомот и го отстранува 100% видливиот првут.

За мажи и жени кои страдаат од првут и/или иритација и кои имаат нормална или сува коса. Технологија на микробиом со селен DS* докажано ја враќа рамнотежата на микробиомот на кожата на вашата глава (станува збор за микроорганизми кои природно се наоѓаат на кожата). Кожата на главата е повторно здрава: првутот е отстранет, чешањето намалено.

Делотворноста е потврдена од страна на потрошувачите:

  • Видлива и моментална ефикасност: 96%
  • Спречува повторно појавување на првут: 92%
  • Смирувачко дејство на кожата на главата: 97%
  • Поефикасен во борба против првутот од било кој друг третман: 91%
  • 100% отстранет првут
  • Намалено чешање
  • Спречува повторно појавување на првут во текот на 6 недели

Дерматолошки тестирано. Без парабени.

Пакување: 390 мл

Содржина

Состав: Aqua / Water - Sodium Laureth Sulfate - Glycol Distearate - Dimethicone - Coco-Betaine - Glycerin - Carbomer - Ci 19140 / Yellow 5 - Citric Acid - Menthol - 2-Oleamido-1,3-Octadecanediol - Ppg-5-Ceteth-20 - Salicylic Acid - Selenium Sulfide - Sodium Benzoate - Sodium Chloride - Sodium Hydroxide - Tocopheryl Acetate - Parfum / Fragrance.

Употреба: во текот на првото нанесување, оставете да делува 2 минути, потоа да се измие. После секое наредно шампонирање, благо масирајте, потоа да се измие – третманот да трае 4 недели. Во случај на контакт со очи веднаш темелно да се измие.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се