BIOFARMA Ногрипин 15 капсули

BIOFARMA Ногрипин 15 капсули
88,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
029121C
favorite_border

Во моментов услугата за достава е достапна само во град Скопје

Опис на производот

Ногрипин е комбиниран лек кој содржи три активни супстанции вклучувајќи аналгетик и антипиретик (парацетамол), антихистаминик (хлорфенирамин малеат) и антитусик (оксоламин цитрат), кој делува на кашлицата со разредување на секретот со своите секретолитички ефекти.

Ногрипин се користи за одстранување на симптомите на акутните инфекции на горните дишни патишта како што се грип, настинка и алергиски заболувања како што се болка, треска, кивање, кашлање, течење на носот, затнат нос, кои се јавуваат кај алергиски заболувања.

Пакување: 15 капсули

Содржина

Состав: секоја капсула содржи:

Парацетамол 250 мг
Оксоламин цитрат 100 мг
Хлорфенирамин малеат 2 мг

 

Употреба

  • Деца постари од 12 години и возрасни: земете 1-2 капсули 3 пати на ден. Можете да земете максимум 6 капсули на ден, не ја надминувајте оваа доза.
  • Деца на возраст од 6 до 12 години: 1 капсула на ден може да се зема на 8 часовни интервали 3 пати на ден. Ако е можно, се преферира Ногрипин педијатриски сируп.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се