BOSNALIJEK Лизодерм крем 15 г

BOSNALIJEK Лизодерм крем 15 г
219,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
043840C
favorite_border

Во моментов услугата за достава е достапна само во град Скопје

Опис на производот

  • Лизодерм крем претставува помошен локален третман на помали рани, повреди и оштетена кожа за да се поттикне епителизација како и подобрување и забразување на процесот на зараснување на рани
  • Може да се употребува и за третман на декубитиси, дијабетични улкуси по кожата и улкуси на потколеницата предизвикани од пореметување на венската циркулација
  • Ефикасно делува за третман на кожни лезии од херпесно потекло

Пакување: 20 г

Содржина

Состав: активна супстанца - лизозим хидрохлорид.

Начин на употреба: кремот се нанесува 2 до 3 пати на ден, директно на претходно исчистена рана. Само за надворешна употреба на кожа.

Бременост и доење: не се препорачува употреба на Лизодерм во тек на бременост и доење.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се