EUCERIN Hyaluron-Filler Дневен крем за сува кожа со СПФ 15, 50 мл

EUCERIN Hyaluron-Filler Дневен крем за сува кожа со СПФ 15, 50 мл
1.682,00 ден.
1.262,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
007562C
favorite_border

Во моментов услугата за достава е достапна само во град Скопје

Опис на производот

Докажана висока ефикасност против брчки.

Со возраста сопственото производство на хијалуронска киселина во кожата се намалува. Како резултат на тоа на кожата се формираат брчки и таа добива постар изглед.

Иновацијата со 3х ЕФЕКТ се спротивставува на тој процес:

  1. ПОПОЛНУВА: високо- и нискомолекуларната хијалуронска киселина ја хидрираат кожата и помагаат во пополнување на брчките
  2. СТИМУЛИРА: антиоксидантот сапонин го активира сопственото производство на хијалуронска киселина во кожата и ја заштитува кожата од слободните радикали
  3. ЗАШТИТУВА: еноксолон е состојка којашто ја намалува брзината на разградување на хијалуронската киселина

SPF15 + UVA заштита + антиоксидантот сапонин ефикасно заштитуваат од предвремено стареење на кожата предизвикано од UV зраците, продлабочување на брчките и ја заштитуваат кожата од штетното дејство на слободните радикали.

Резултатат: Противдејство на процесот на стареење. За помлад изглед, мазна и сјајна кожа.

Дерматолошките проучувања докажуваат: добра кожна подносливост и многу добра ефикасност.

Идеална основа за шминка.

Пакување: 50 мл

Содржина

Состав: Aqua, Glycerin, Butylene Glycol Dicaprylate/Dicaprate, Ethylhexyl Salicylate, Butylene Glycol, Glyceryl Stearate Citrate, Hydrogenated Coco-Glycerides, Butyrospermum Parkii Butter, Butyl Methoxydibenzoylmethane, Ethylhexyl Triazone, Methylpropanediol, Bis-Ethylhexyloxyphenol Methoxyphenyl Triazine, Cetyl Alcohol, Stearyl Alcohol, Hydroxypropyl Starch Phosphate, Phenylbenzimidazole Sulfonic Acid, Sodium Hyaluronate, Glycine Soja Germ Extract, Glycyrrhetinic Acid, Mica, Silica, Xanthan Gum, Sodium Hydroxide, Trisodium EDTA, 1,2-Hexanediol, Phenoxyethanol, Pentaerythrityl Tetra-di-t-butyl Hydroxyhydrocinnamate, Parfum, CI 77891.

Употреба:

Нанесете наутро со нежни масажни движења, на чиста кожа на лицето, вратот и деколтето, избегнувајќи ја деликатната зона околу очите. За надворешна употреба.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се