GEROVITAL MEN Total Control Антиперспирант дезодоранс за мажи, 150 мл

Gerovital Men Total Control Deodorant Antiperspirant dezodorans antiperspirant za mazi
GEROVITAL MEN Total Control Антиперспирант дезодоранс за мажи, 150 мл
199,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
056024C
favorite_border

Опис на производот

Gerovital Men Fresh Антиперспирант дезодоранс, одличен за самоуверен и динамичен маж.

  • Ефикасна заштита од потење 48 часа
  • Не остава бели дамки
  • 0% алкохол
  • Природна свежина
  • Парфимиран

Парфемот се отвора со горните ноти на лимон, бергамот, грејпфрут, а продолжува со лаванда, ананас, кедрово дрво.

Основните ноти се ванила, мошус и мос.

Пакување: 150 мл.

Содржина

Состав: Butane, Isobutane, Propane, Aqua, Aluminum Chlorohydrate, Cyclopentasiloxane, C12-15 Alkyl Benzoate, Parfum, Octyldodecanol, Caprylic/Capric Triglyceride, Polyglyceryl-3 Diisostearate, Glycerin, Cetyl PEG/PPG-10/1 Dimethicone, Triethyl Citrate, Tocopheryl Acetate, Phenoxyethanol, Pentaerythrityl Tetra-di-t-butyl Hydroxyhydrocinnamate, Citral, Eugenol, Limonene, Linalool.

Употреба: Протресете добро и прснете под пазувите на оддалеченост од 15 цм. Оставете антиперспирантот целосно да се исуши, па облечете се.  

Мерки на претпазливост: Запалив аеросол. Боцата е под притисок. Може да експлодира ако се изложи на топлина. Да се чува вон дофат на деца. Да се чува подалеку од топлина, топли површини, искри, отворен пламен или други извори на оган. Не ја прободувајте и не ја палете боцата ниту по празнењето. Не ја изложувајте директно на сончева светлина или температура повисока од 50°С.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се