GEROVITAL MEN Wild Антиперспирант дезодоранс за мажи, 150 мл

Gerovital Men Wild Deodorant Antiperspirant antiperspirant dezodorans za mazi
GEROVITAL MEN Wild Антиперспирант дезодоранс за мажи, 150 мл
199,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
056023C
favorite_border

Опис на производот

Gerovital Men Wild Антиперспирант дезодоранс за мажи.

  • Ефикасна заштита од потење 24 часа
  • Не остава бели дамки
  • 0% алкохол
  • Природна свежина
  • Парфимиран

Пакување: 150 мл.

Содржина

Состав: бутан, изобутан, пропан, вода, алуминиум хлорохидрат, циклопентасилоксан, С12-15 алкил бензоат, парфем, октилдодеканол, каприлик/каприк триглицериди, полиглицерил-10 диизостеарат, глицерин, цетил ПЕГ/ППГ-10/1 диметикон, триетил цитрат, токоферил ацетат, феноксиетанол, пентаеритритил тетра-ди-т-бутил хидроксихидроксинамат, бензил салицилат, цитронелол, кумарин, гераниол, лимонен, линалол, алфа-изометил јонон.

Употреба: Протресете добро и прснете под пазувите на оддалеченост од 15 цм. Оставете антиперспирантот целосно да се исуши, па облечете се.  
Мерки на претпазливост: Запалив аеросол. Боцата е под притисок. Може да експлодира ако се изложи на топлина. Да се чува вон дофат на деца. Да се чува подалеку од топлина, топли површини, искри, отворен пламен или други извори на оган. Не ја прободувајте и не ја палете боцата ниту по празнењето. Не ја изложувајте директно на сончева светлина или температура повисока од 50°С.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се