GEROVITAL Must Have Серум за околу очи со кофеин, витамин Ц и есцин, 30 мл

Gerovital Must Have Eye contour serum 3% Caffeine+1% Vitamin C liposomes+0.3 Escin oci kofein lipozomalen
GEROVITAL Must Have Серум за околу очи со кофеин, витамин Ц и есцин, 30 мл
576,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
054151C
favorite_border

Опис на производот

  • 3% кофеин + 1% липозомален витамин Ц + 0,3% ескин
  • Дерматолошки тестиран
  • Ги намалува темните кругови и вреќичките под очите

Погоден за секаков тип на кожа, серумот е дизајниран да ја врати убавината и сјајот на деликатната област околу очите. Комбинацијата на чист кофеин и липозомален витамин Ц го спречува и подобрува млитавиот изглед на кожата, појавата на воспаленија, темни кругови, едем, намалена еластичност и тонус на кожата. Кофеинот ја стимулира микроциркулацијата и има силни антиоксидантни ефекти; ги намалува темните кругови и вреќичките под очите, го намалува воспалението и црвенилото на кожата. Церамидите на липозомалниот витамин Ц ја зајакнуваат функцијата на бариерата на кожата и го обновуваат капацитетот за задржување вода на кожата. Липозомалниот витамин Ц го стимулира производството на колаген, правејќи ја кожата поцврста. Ескинот делува синергетски со кофеинот за да ги намали темните кругови и вреќичките под очите. Ниацинамидот ја стимулира синтезата на нови влакна на колаген и еластин, ја подобрува текстурата на кожата и има ефект на осветлување.

Пакување: 30 мл

Содржина

Состав: Aqua, Niacinamide, Caffeine, Pentylene Glycol, Undecane, Tridecane, Olea Europaea Oil, Phenoxyethanol, Dimethicone, Sodium Acrylate/Sodium Acryloyldimethyl Taurate Copolymer, Glycerin, C15-19 Alkane, Dimethicone Crosspolymer, Escin, Ascorbyl Tetraisopalmitate, Bisabolol, Tetrasodium EDTA, Polyglyceryl-6 Laurate, Decylene Glycol, Caprylyl Glycol, Glucosyl Ceramide, Polyglycerin-6, Sodium Hydroxide.

Употреба:

Се користи наутро и навечер, особено на деликатна област околу очите. Нежно масирајте додека не се впие.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се