PROBIOS Органски тестенини од црвена леќа, без глутен, 250 г

PROBIOS Органски тестенини од црвена леќа, без глутен, 250 г
199,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
034602C
favorite_border

Во моментов услугата за достава е достапна само во град Скопје

Опис на производот

  • Органски сертифициран производ
  • 100% од мешунки
  • Без глутен
  • Извор на растителни влакна
  • Големо количество протеини
  • Протеините придонесуваат за одржување на мускулната маса

Нето-тежина: 250 г

Содржина

Состојки: брашно од црвена леќа*.
Probios тестенините, специјалитет без глутен, направени само од брашно од мешунки, погодни се за сите кои сакаат да пробаат тестенини со еден нов оригинален вкус. 

Погодни се и за оние кои имаат потреба да го исклучат глутенот од својата исхрана или бараат производи кои содржат протеини и растителни влакна.

Посебниот начин на обработка на брашното од мешунки на производот му дава посебен вкус, задржување на формата при варењето и подобра апсорпција на сосовите.

Упатство за употреба: Се вари во вода 8-10 минути.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се