BELUPO Неофен форте 400 мг, 10 таблети

BELUPO Неофен форте 400 мг, 10 таблети
130,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
020980C
favorite_border

Опис на производот

Неофен форте содржи како активна материја ибупрофен.
Неофен форте е наменет за примена кај возрасни и адолесценти над 40 кг телесна тежина (од 12 години старост) за ублажување на:  

  • Главоболка и мигрена 
  • Забоболка и невралгија 
  • Менструални болки  
  • Ревматски и мускулни болки и болки во грбот 
  • Болки предизвикани од артритис 
  • Температура и симптоми на настинка и грип

Пакување: 10 таблети

Содржина

Состав:
Една филм-обложена таблета содржи 400 мг ибупрофен.

Дозирање:
Лекот е наменет за примена кај возрасни и деца постари од 12 години. 
Почетната доза е 1 таблета 2-3 пати на ден. Лекот треба да се зема во интервали од 4 до 6 часа, по потреба. Дозата од 1200 мг (3 таблети) во текот на 24 часа не смее да се пречекори!  

Начин на примена:
Таблетите се земаат преку уста. 

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се