BOOM BOX Овесна каша со чоколадо, банана и лешник, 60 г

BOOM BOX Овесна каша со чоколадо, банана и лешник, 60 г
38,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
053008C
favorite_border

Опис на производот

  • Инстант-производ
  • Готова смеса од овесни снегулки со чоколадо, банана и лешник
  • За брзо приготвување на овесна каша
  • Богат извор на влакна
  • 100% растителна основа
  • Веган
  • Со засладувачи, не се додавани шеќери
  • Содржи природни шеќери
  • Без млеко во прав

Нето-тежина: 60 г

Содржина

Состав: овесни снегулки 63%, засладувач (малитол), чоколадо со засладувачи, без додавани шеќери, 5% (засладувачи (стевиол гликозиди (од стевиа) и изомалт), путер од какао, какао маса, какао прав, емулгатор (соја лецитин), арома), оризови снегулки, оризово брашно 5%, пченкарен скроб, сушени урми во прав, олигофруктоза, згуснувач (пектин), лешници 1%, сушена банана 0.5%, природни ароми, сол.

Може да содржи траги од кикирики, соја, сусам и јаткасто овошје што не е наведено.

Предлог за сервирање: во сад ставете 60 г од производот и додадете140-160 мл жешка течност. Конзумирајте по 2 минути.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се