BIOAGROS Органски чоколадни топчиња, 200 г

BIOAGROS Органски чоколадни топчиња, 200 г
125,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
032084C
favorite_border

Во моментов услугата за достава е достапна само во град Скопје

Опис на производот

За вкусен, здрав појадок кој ќе им се допадне на децата. Може да се подготвува со млеко или сокови од растително потекло.

Нето-тежина: 200 г

Содржина

Состојки: брашно од ориз* (32%), брашно од пченка* (18%), шеќер од шеќерна трска*, млечно чоколадо* (5%) (шеќер од шеќерна трска*, млеко во прав*(26,99%), какао путер*, какао паста*, емулгатор: соја лецитин, природна ванила), пченкарен сируп*, какао  прашок со ниска содржина на масти*, емулгатор: соја лецитин, сол.*

*Од органско производство.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се