CANPOL Некапечка чаша со широко грло (6+ месеци) 240 мл

Non-spill cup with soft spout, 240 ml, 6+ Sweet fun, EXOTIC ANIMALS 35_208 sise casa nekapecka bebe dete
CANPOL Некапечка чаша со широко грло (6+ месеци) 240 мл
317,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
029814C
favorite_border

Опис на производот

  • Наменето за деца над 6 месеци
  • BPA FREE (не содржи Бисфенол А)

Некапечката чаша поради цврстината на жлебот е наменета за деца над 6 месеци на кои веќе почнуваат или им се никнати првите запчиња. Специјално дизајнираните рачки овозможуваат лесно држење на чашата во детските рачиња. По отстранување на рачките чашата станува спортска чаша за постари деца.

Сликата од производот, односно бојата на производот е од информативен карактер и може да варира. Нагласете во забелешка доколку е за момче или девојче!

Пакување: 240 мл

Содржина

Состав: Полипропилен, полиетилен, силикон.

Начин на одржување: Пред првата употреба и пред секоја следна употреба измијте ги сите делови на чашата и жлебот со користење на нежен детергент, а потоа исплакнете со топла вода. Не ги ставајте чашата и цуцлата во машина за миење садови бидејќи детегрентите можат да го оштетат производот.

Предупредување: Секогаш употребувајте го овој производ под надзор на возрасен. Фрлете го при првите знаци на оштетување или омекнување.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се