DRAGON Superfoods Органски чиа протеин, 200 г

DRAGON Superfoods Органски чиа протеин, 200 г
399,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
049457C
favorite_border

Опис на производот

  • Од органско производство
  • Не содржи глутен
  • Сурова чиа протеин во прав
  • 36% протеин

Dragon Superfoods чиа протеинот во прав е добиен од 100% органско чиа семе (Salvia hispanica). Многу популарна денес поради својата хранлива содржина, чиата е традиционална омилена храна уште од времето на Ацтеките.

Нето-тежина: 200 г

Содржина

Чиа протеинот во прав има благ јаткаст вкус, што го прави одличен додаток на смути, салати и житарки. Може да се додаде и во печива и десерти.

Совет: натопете го чиа протеинот најмалку половина час пред консумирање.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се