MARNYS Beauty In&Out Pigment Control Ампули за изедначување на тенот на кожата, 7 ампули

MARNYS Beauty In & Out Flash Ultimate pigment control depigmenting tone unifier hiperpigmentacija pigmentacija stareenje ten lice
MARNYS Beauty In&Out Pigment Control Ампули за изедначување на тенот на кожата, 7 ампули
478,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
052329C
favorite_border

Опис на производот

  • Клинички тестирани
  • Дерматолошки и офтамолошки тестирани

Иновативна мешавина од бела дудинка, стабилизиран витамин Ц и ниацинамид со моќен ефект против депигментација на кожата, која го регулира производството на меланин, го изедначува тенот на кожата, ја намалува појавата на дамки, ја зацврстува кожата, ги обновува клетките и дава сјај.

  • Витаминот Ц го поттикнува производството на колаген и ја штити кожата од оксидација, обезбедувајќи сјај и изедначен тен на кожата. Формулата на витамин Ц е стабилизирана, што обезбедува поголема и подобра активност на овој витамин во кожата.
  • Ниацинамид (Витамин Б3) повторно ја воспоставува бариерната функција на кожата помагајќи во производството на колаген и еластин, го обединува тонот и го подобрува изгледот на фотозастарената и пигментирана кожа.
  • Екстрактот од лист од бела црница (Morus alba) има длабоко осветлувачки ефект и ја намалува појавата на нови дамки. Формулата на оваа ампула вклучува и вода од пченкарно цвеќе, која има моќна антиоксидантна активност и има корист за одржување на епидермалниот слој и неговата влажност.

Резултати: значително намалена депигментација на кожата.

Пакување: 7 ампули по 2 мл

Содржина

Состав: Aqua, Propanediol, Glycerin, Niacinamide, Ascorbyl glucoside, Biosaccharide gum-1, Centaurea cyanus flower water, Polyglyceryl-10 laurate, Morus alba leaf extract, Ethylhexylglycerin, Polyglyceryl-4 caprate, Sodium hydroxide, Polyglyceryl-6 caprylate, Potassium sorbate, Benzyl alcohol, Citric acid, Sodium benzoate, Parfum.

Употреба:

  1. Протресете пред употреба.
  2. Вметнете го заштитното капаче во ампулата и скршете го горниот дел.
  3. Ставете го диспензерот и извадете го капачето.
  4. Истурете 1⁄2 од ампулата на дланката.
  5. Нанесете на лицето, вратот и деколтето.

Мерки на претпазливост:

Локална употреба. Без инјектирање. Избегнувајте контакт со очите и мукозните мембрани. Откако ќе се отвори, се препорачува употреба на ампулата во рок од 24 часа.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се