FREZYDERM Бустер крем-гел со витамин Ц, 5 мл

FREZYDERM Бустер крем-гел со витамин Ц, 5 мл
572,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
045525C
favorite_border

Опис на производот

  • За 10-дневен третман
  • За сите возрасти
  • Дерматолошки тестирано
  • За надворешна употреба
  • Не содржи парабени

Крем гел со антиоксиданс - витамин Ц за зајакнување на ефективноста на вашиот дневен крем и подобрување на текстурата.

Витаминот Ц ги стимулира механизмите за одбрана на кожата против оксидациониот стрес.

Обезбедува сјај и го изедначува тенот на кожата.

Пакување: 5 мл

Состав: диметикон, вода, полисиликон-11, бутилен гликол, глицерин, аскорбил тетраизопалмитат, борон нитрид, екстракт од какаду слива (Terminalia Ferdinandiana), екстракт од Artemia, децил глукозид, децилен гликол, пропилен гликол, амониум акрилоилдиметилтаурат/VP кополимер, феноксиетанол, алкохол денат, парфем. После првото отварање да се користи до 12 месеци.

Употреба: по 1 капка распределете ја со кружно движење на чело, брада и останатите делови.

Напомена: со едно притискање на пумпата се ослободуваат две капки.
Пакувањето содржи 40 капки.
Потоа нанесете го вашиот дневен крем.
Не го заменува дневниот крем.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се