FREZYDERM Sun Screen Нијансиран крем за лице, за заштита од сонце, со СПФ 50+, 50 мл

FREZYDERM Sun Screen Нијансиран крем за лице, за заштита од сонце, со СПФ 50+, 50 мл
969,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
030808C
favorite_border

Опис на производот

 • Со ефект на покривање
 • Дерматолошки тестиран
 • Водоотпорен
 • Не содржи парабени
 • Иновативна заштитна формула
 • Кадифена текстура со мат ефект
 • Природна нијанса
 • Иновативна формула за заштита од сонце со брза апсорпција и покривање со мат ефект
 • За сите типови на кожа
 • Погоден за сите возрасти
 • Не ја масти кожата

Пакување: 50 мл            

Содржина

Состојки: октокрилен, етилхексил метоксицинамат, титаниум диоксид, дибутил адипат, диетиламино хидроксибензоил хексил бензоат, етилхексил салицилат, масло од сончогледово семе, екстракт од лист од рузмарин, етил ферулат, полиглицерил-5 триолеат, изопропил титан триисостеарат, динатриум уридин фосфат, каприлил гликол, CI 77.491, CI 77.492, CI 77.499.

Употреба: Се нанесува секојдневно на чиста кожа.
За надворешна употреба.

После првото отварање да се користи до 12 месеци.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се