FREZYDERM Sun Sea Side Dry Mist Спреј за заштита од сонце со многу висок заштитен фактор СПФ 50+, 300 мл

FREZYDERM Sun Sea Side Dry Mist Спреј за заштита од сонце со многу висок заштитен фактор СПФ 50+, 300 мл
1.269,00 ден.
1.079,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
052859C
favorite_border

Опис на производот

Иновативна формула, која лесно се нанесува на влажна кожа (не е потребно бришење со крпа/пешкир пред нанесување на спрејот).

  • Се нанесува на влажна кожа
  • Дерматолошки тестирано
  • UVA и UVB заштита
  • За надворешна употреба
  • Водоотпорно
  • Наменето за фотосензитивна кожа, светли фототипови (I, II)
  • Не содржи алкохол
  • Погодно за целото семејство, за возрасни и деца од 7 годишна возраст
  • Не масна текстура, за лесно и изедначено нанесување

Пакување: 300 мл

Содржина

Состав: C13-15 алкан, етилхексил метоксицинамат, дибутил адипат, диетиламино хидроксибензоил хексил бензоат, отокрилен, етилхексил салицилат, бутил метоксидибензоилметан, парфем, бензил алкохол.

Употреба: нанесете од спрејот пред изложување на сонце.

Нанесете со рака.

Избегнувајте контакт со очи.

Нанесувајте често, особено пред пливање.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се