FREZYDERM Sun Детски лосион за заштита од сонце со СПФ 50+ и заштита од инсекти, 175 мл

FREZYDERM Sun Детски лосион за заштита од сонце со СПФ 50+ и заштита од инсекти, 175 мл
866,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
030815C
favorite_border

Во моментов услугата за достава е достапна само во град Скопје

Опис на производот

Лосион за заштита од сонце за деца со висок заштитен фактор 50+ со технологија за заштита од убоди од инсекти.

  • Дерматолошки тестиран
  • Водоотпорен
  • Не содржи парабени и бои
  • UVA-UVB фотостабилни филтри од нова генерација

 За деца над 3 годишна возраст.

  • Лосион за деца, за лице и тело, со висока заштита од сонце и убоди од инсекти
  • Со фотостабилни УВА и УВБ филтри, овој лосион ја штити кожата од штетните ефекти предизвикани од УВ зрачењето

Пакување: 175 мл

Состав: вода, октокрилен, метилен бис-бензотриазолил тетраметилбутилфенол, дибутил адипат, циклопентасилоксан, фенетил бензоат, етилхексил салицилат, екстракт од еукалиптус, бутил метоксидибензоилметан, калиум цетил фосфат, диметикон, бис-етилхексилоксифенол метоксифенил триазин, PVP/еикосен кополимер, цетеарил алкохол, етилхексил триазон, парфем, хидролизиран соја протеин, хидролизира пченичен протеин, шизофилан, хидрогенизирани палмини глицериди цитрат, трипептид-1, биосахарид гума-4, децил глукозид, каприлил гликол, токоферол, токоферол ацетат, глицерил стеарат, магнезиум алуминиум силикат, o-цимен-5-ол, етилхексилглицерин, ПЕГ-100 стеарат, пропилен гликол, феноксиетанол, динатриум ЕДТА, триетаноламин, ксантанова гума, цитрал, кумарин, гераниол, д-лимонен, линалол.

После првото отварање да се користи до 12 месеци.

Употреба: Нанесете доволно количество од лосионот (2мг /цм) на лицето и телото на вашето дете најмалку 15 минути пред изложување на сонце и повторувајте често.

Мерки на претпазливост: да се избегнува долго изложување на сонце, особено во период од 10:00 до 16:00 часот.

Прекумерното изложување на сонце претставува сериозен ризик по здравјето.

Не ги изложувајте  бебињата и малите деца на директни сончеви зраци без заштита (капа, маица, чадор).

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се