NATURES AID Комплекс од 5 вида печурки, 60 капсули

Natures Aid Organics mushroom complex pecurki super hrana
NATURES AID Комплекс од 5 вида печурки, 60 капсули
1.224,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Категорија
Бренд
Шифра
045660C
favorite_border

Опис на производот

Natures Aid Mushroom Complex Внимателно избрана мешавина од 5 најдобри печурки, додаток на исхраната.

  • Реиши (Ganoderma lucidum)

  • Маитаке (Grifola frondosa)

  • Шиитаке (Lentinus edodes)

  • Кордицепс (Cordyceps militaris)

  • Чага (Inonotus obliquus)

Гаранција за квалитет: Natures Aid® Mushroom Complex не содржи полнители, врзивни елементи или други неактивни состојки.

​​​​​​Пакување: 60 капсули. 

Производител: Natures Aid Ltd, Preston PR4 2DQ, Велика Британија

 

Содржина

Состав:

Две (2) капсули содржат:

Прашок од Реиши печурка  200 мг
Прашок од Маитаке печурка 200 мг
Прашок од Шитаке печурка 200 мг
Прашок од Кордицепс печурка 100 мг
Прашок од Чага печурка  100 мг

Состојки: растителна капсулна школка (хидроксипропилметилцелулоза), прашок од Реиши печурка, прашок од Маитаке печурка, прашок од Шитаке печурка, прашок од Кордицепс печурка, прашок од Чага печурка. 

Совети за алергија: 
Овој продукт не содржи вештачки ароми, бои и конзерванси, лактоза, квасец и глутен.

Употреба: Земете две (2) капсули во текот на денот со чаша вода.
Алтернативно, може да ги отворите капсулите и содржината да ја ставите во сок, шејк, смути, супа или јогурт.

Мерки на претпазливост: Не ја надминувајте препорачаната доза. Додатокот на исхрана да не се користи како замена на разновидна исхрана. Ако сте бремени, доите, земате лекови или имате некое заболување, консултирајте се со Вашиот лекар пред да го земете овој производ. Да се чува на суво место, под 25ºС. Да се чува на места недостапни за деца.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се

Албански

Mushroom Complex -Një përzierje e zgjedhur me kujdes e 5 kërpudhave më të mira.

Suplement dietik
Natures Aid® Mushroom Complex paraqet përzierje me kujdes e zgjedhur prej 5 kërpudhave më të mira:
√ Reishi (Ganoderma lucidum)
√ Maitake (Grifola frondosa)
√ Shiitake (Lentinus edodes)
√ Cordyceps (Cordyceps militaris)
√ Chaga (Inonotus obliquus)

Garancia e cilësisë
Natures Aid® Mushroom Complex nuk përmban mbushës, lidhës ose përbërës të tjerë joaktivë.

Udhëzues përdorimi
Merrni 2 kapsula në ditë me një gotë ujë. Përndryshe, mund të hapni kapsulat dhe ta vendosni përmbajtjen në një lëng, shake, smoothie, supë ose kos.
Mos e tejkaloni dozën e rekomanduar.

Përbërja
2 kapsula përmbajnë

  • Pluhur i kërpudhave Reishi    200mg
  • Pluhur kërpudha Maitake    200mg
  • Pluhur kërpudha Shiitake     200mg
  • Pluhur kërpudha Cordyceps  100mg
  • Pluhur kërpudha Chaga     100mg

Masa paraprake
Suplementi ushqimor nuk duhet të përdoret si zëvendësim i ushqimit të larmishme. Nëse jeni shtatzënë, ushqeni me gji, merrni ilaçe ose keni ndonjë sëmundje, konsultohuni me mjekun tuaj para se të merrni këtë produkt.

Përbërësit:
Mbulesa e kapsulës vegjetale (hidroksipropilmetilcelulozë), pluhur kërpudhash Reishi, pluhur kërpudhash Maitake, pluhur kërpudhash Shiitake, pluhur kërpudhash Cordyceps, pluhur kërpudhash Chaga.

Këshilla për alergji:
Ky produkt nuk përmban shije artificiale, ngjyra dhe konservues, laktozë, majë dhe gluten.

Mënyra e ruajtjes: Mos e përdorni nëse paketimi është i dëmtuar. Të ruhet në vend të thatë, nën 25ºС. MBAJENI NË VËNDE LARG KAPJES TË FËMIJËVE.

Paketimi: 60 kapsula.

Prodhuesi: Natures Aid Ltd, Preston PR4 2DQ, Britania e Madhe