SUPERDIET Органски матичен млеч, мед, полен 1500 мг, 20 ампули по 15 мл

SUPERDIET Gelee Royale Miel Pollen Bio defenses Immunitaires 1500mg organic royal jelly, honey, pollen, Immune defences 20 ampules organski maticen mlec med polen
SUPERDIET Органски матичен млеч, мед, полен 1500 мг, 20 ампули по 15 мл
1.963,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Категорија
Бренд
Шифра
020271C
favorite_border

Опис на производот

SUPERDIET Gelee Royale Miel Pollen Bio - Органски матичен млеч, мед, полен 1500 мг

  • Сертифициран органски производ
  • Не содржи алкохол и конзерванси

Додаток на исхрана на база на: 

  • Матичен млеч - како “вистинско богатство на саќето” матичниот млеч е ексклузивна храна на пчелата, матица уште од раѓање
  • Органски мед - производ на трудот на пчелите, почнувајќи од собирање на нектарот од цветовите па се до секоја капка природен и кремаст мед
  • Полен - го собираат пчелите за сопствена исхрана. Поленот придонесува за одржување на природната одбрана, помага да се намали заморот и за одржување на тонусот и енергијата
  • Пчелите имаат голема улога за биолошката разновидност на нашата планета. Тие се загрозен вид. BEE CITY на Superdiet помага во развојот на нови колонии на пчели

Пакување: 20 ампули по 15 мл.

Производител: Labaratoires SUPER DIET BP 70010 59721 Denain Cedex, Франција.

Содржина

Состав:

Eдна (1) ампула содржи:

Матичен млеч  1500 мг
Мед 250 мг
Полен 135 мг

                                                                            

Состојки: прочистена вода, матичен млеч*, концентриран сок од круша*, сируп од агавe*, мед*, полен*.

*Состојки од органско производство. 

Употреба: се препорачува по една (1) ампула на ден. Добро да се протресе пред употреба. Не се препорачува употреба кај деца под 3 години.

Не се препорачува за лица со астма или алергии на пчелини производи. Препорачаната дневна доза не смее да се надминува. Препаратот не заменува оброк и не треба да се користи како замена за разновидна исхрана. Да се чува на места недостапни за деца. Ампулите се наменети за пиење – не за инјектирање.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се