MARNYS Прополвит дефенс, 20 шишенца

Marnys propolvit defens 20 x 10 ml propolvit defens maticen mlec, propolis, kolostrum, sitake, reisi i vitamin B6.
MARNYS Прополвит дефенс, 20 шишенца
1.575,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Категорија
Бренд
Шифра
040957C
favorite_border

Опис на производот

PROPOLVIT DeFEnS е додаток на исхраната кој содржи: матичен млеч, прополис, колострум, шитаке, реиши и витамин Б6.

Propolvit Defens е додаток на храна за соочување со сезонски промени, комбинација на витамин Б6, матичен млеч, прополис, колострум, реиши и шитаке во ампули за пиење, фаворизирајќи рамнотежа помеѓу енергијата и имунитетот.

Витамин Б6 придонесува за нормална функција на имуниот систем.

Неговата форма за пиење во една доза го прави идеален производ за пријатен, лесен и брз внес.

  • За возрасни и деца од 12 годишна возраст. 

Пакување: 20 шишенца х 10 мл

Производител: Martinez Nieto SA Ctra.La Aljorra KM 4,6 Cartagena Шпанија. 

Содржина

Состав (во 10 мл):

      ПДВ*
Колострум            1000 мг /
Матичен млеч   1000 мг /
Шитаке  250 мг /
Реиши   250 мг /
Пречистен прополис**    40 мг /
Витамин Б6   1.4 мг 100%

*препорачано дневно внесување

** еквивалент на 100 мг суров прополис

Производот содржи колострум и состојки од млеко.

Состојки: дејонизирана вода, агаве сируп, колострум (млеко) концентриран прашок, матичен млеч, фруктоза, шитаке (концентриран прашок од  Lentinula edodes), реиши (концентриран прашок од  Ganoderma lucidum),  пречистен прополис, Витамин Б6, конзерванси (калиум сорбат и натриум бензоат), боја: карамел боја. Пакувано во заштитена атмосфера.

Употреба: едно (1) шишенце на ден, пред појадок. Протресете добро пред употреба.

Додатоците на исхрана не треба да се користат како замена за разновидна и балансирана исхрана и здрав начин на живот.

Да не се надминува препорачаната дневна доза.  

Да се чува на места недостапни за деца.

Да се чува на температура до 30°С.

Избегнувајте истовремена употреба со лекови и со додатоци на исхрана кои содржат влакна.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се