SUPERDIET Органски печурки - шитаке, реиши, маитаке, 20 ампули по 15 мл

SUPERDIET Shiitake Reishi Maitake bio 20 ampules pecurki
SUPERDIET Органски печурки - шитаке, реиши, маитаке, 20 ампули по 15 мл
2.109,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
020272C
favorite_border

Опис на производот

SUPERDIET Shiitake Reishi Maitake Bio - Додаток на исхраната, комбинација на квалитетни органски француски печурки одгледувани според методите на Јапонска култура:

  • Шитаке - култивирана уште пред 2000 години во Кина и Јапонија позната како ”печурка на самураите”, денес важен дел од кулинарската и религиозната уметност на тие земји
  • Реиши - дива печурка која потекнува од длабоките шуми на Азија
  • Маитаке - печурка со кафена боја, потекнува од североисточниот дел на Јапонија, каде е позната како кралска печурка

Пакување: 20 ампули по 15 мл.

Производител: Labaratoires SUPER DIET BP 70010 59721 Denain Cedex, Франција.

Содржина

Состав:               

  една (1) ампула   две (2) ампули   ПДВ*
Шитаке екстракт   900 мг    1800 мг  /
Реиши екстракт   37.5 мг   75 мг    /
Маитаке екстракт   37.5 мг 75 мг /

*препорачано дневно внесување

Состојки: прочистена вода, концентриран екстракт од шитаке*, капа, концентриран сок од портокал* (Citrus Sinensis - плод), концентриран екстракт од реиши, капа, концентриран екстракт од маитаке*, капа.

*Состојки од органско производство. 

Употреба: се препорачува од една (1) до две (2) ампули на ден, за време на оброк. Ампулата треба добро да се протресе пред употреба. Можна е појава на талог на дното на ампулата.

Предупредување: Производот не се препорачува за деца, адолесценти под 18 години, бремени жени и доилки. Да не се употребува во случај на пречуствителност на печурки и истовремена употреба на антитромбоцитни лекови. Консултирајте се со Вашиот лекар пред употреба на производот доколку земате лекови за имуносупресија или дијабет. Препорачаната дневна доза не смее да се надминува. Препаратот не заменува оброк и не треба да се користи како замена за разновидна исхрана. Да се чува на места, недостапни за деца. Ампулите се наменети за пиење – не за инјектирање. 

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се