POLSKI LEK Prenalen Gardlo Immuno, Пастили за грло, 24 пастили

Prenalen Gardlo Immuno imuno
POLSKI LEK Prenalen Gardlo Immuno, Пастили за грло, 24 пастили
256,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Атрибути
Шифра
055561C
favorite_border

Опис на производот

Prenalen Gardło Immuno е додаток на исхрана, специјално формулиран производ кој може да се употребува кај бремени жени и доилки. 

  • Со вкус на портокал и лимон
  • Без додадени шеќери, со засладувачи
  • Содржи сув екстракт на прополис и витамин Ц, кој придонесува за нормална функција на имуниот систем

Пакување: 24 пастили.

Производител: Polski Lek Sp. Z.o.o. ul. Chopina 10 34-100 Wadowice, Полска.

Содржина

Состав:     

  1 пастилa 5 пастили
Сув екстракт на прополис 30 мг 150 мг
- полифеноли 0.9 мг 4.5 мг
Витамин Ц  20 мг (25% ПДВ*) 100 мг (125% ПДВ*)

*препорачано дневно внесување

Состојки: средство за глазирање: гума арабика; засладувач: сорбитол; вода; засладувач: малтитол; сув екстракт на прополис (3%) стандардизиран на полифеноли; Л-аскорбинска киселина (витамин Ц); средство за регулирање на киселост: лимонска киселина; природна арона на портокал; засладувач: сукралоза; куркумин екстракт; масло од лимон; средство за глазирање: пчелин восок, бел и жолт. 

Употреба: по 5 пастили на ден, по потреба. Оставете ја пастилата полека да се растопи во уста. 

Мерки на претпазливост: Да не се надминува препорачаната дневна доза.  Прекумерна консумација може да има лаксативно дејство. Да не се употребува во случај на пречувствителност на било која состојка во состав на прозводот. Да не се користи во случај на алергија на продукти од пчели и прополис. Производот не треба да се користи како замена за разновидна исхрана. 
Важно е да се придржувате кон балансирана исхрана и здрав начин на живот.

Начин на чување: Да се чува на суво место, на температура до 25°C, заштитено од сончева светлина. Да се чува на места недостапни за мали деца. 

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се