HOLLE Органска каша - јаболко и боровинки (5+ месеци), 190 г

HOLLE apple & blueberries jabolko i borovinka kasa za bebe
HOLLE Органска каша - јаболко и боровинки (5+ месеци), 190 г
83,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
034209C
favorite_border

Опис на производот

  • Од 5+ месеци
  • Со Demeter квалитет
  • Органски сертифициран производ
  • Без додадени шеќери
  • Содржи природни шеќери
  • Не содржи глутен
  • Органско овошно пире од јаболко и боровинка
  • Детска храна за доенчиња и мали деца

Нето-тежина: 190 г

Содржина

Состојки: јаболка** 90%, боровинка* 10%.

  • *од органско производство
  • **од биодинамичко производство

Нутритивен состав на 100 г производ: eнергетска вредност 216 kJ/51 kcal, масти 0,1 г од кои заситени 0,0 г, јаглехидрати 11,7 г од кои 9.7 г шеќери, протеини 0,2 г, сол 0,03 г, натриум 0,01 г.

Подготовка: измешајте пред употреба. При воведување нова храна, започнете со мала количина, па потоа зголемете постепено. Да се чува на ладно и суво место. Откако ќе се отвори треба да се чува во фрижидер и да се употреби во рок од 2 дена. Следете ги внимателно упатствата за подготовка.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се