CORINE de FARME Sun Kids Млеко за заштита од сонце, за деца, со СПФ 50+, 150 мл

CORINE DE FARME Kids Sun Protection Milk SPF50 Face and Body Care for Children Mleko za zastita od sonce za deca so visok zastiten faktor
CORINE de FARME Sun Kids Млеко за заштита од сонце, за деца, со СПФ 50+, 150 мл
829,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
055265C
favorite_border

Опис на производот

CORINE de FARME Kids Protective Milk Sensitive Млекото за деца за заштита од сонце со висок заштитен фактор 50 е дизајнирано да ја заштити кревката и чувствителна кожа на децата. Обезбедува многу висока заштита од УВА и УВБ зраци, изгореници и штетни ефекти поврзани со изложување на сонце, благодарение на строго избраните фотостабилни филтри со високи перформанси.

  • Многу висока заштита УВА-УВБ
  • Водоотпорно
  • Тестирано на чувствителна кожа
  • Без парфем 
  • Млекото содржи монои масло што ја прави кожата мека и хидрирана
  • Течна и транспарентна текстура, што не ја масти кожата
  • Формулирано под дерматолошка и фармацевтска контрола

Пакување: 150 мл

Содржина

Состав: вода, диетиламино хидроксибензоил хексил бензоат, фенилбензимидазол сулфонска киселина, дибутил адипат, дикаприлил карбонат, пропанедиол, каприлик/каприк триглицериди, глицерин, диетилхексил бутамидо триазон, полиглицерил-6 стеарат, бис-етилхексилоксифенол метоксифенил триазин, хидрогенизиран димер дилинолеил / диметилкарбонат кополимер, ксилитилглукозид, натриум хидроксид, калиум цетил фосфат, кокосово масло, анхидроксилитол, ксилитол, етилхексилглицерин, полиглицерил-6-бехенат, ксантан гума, натриум глуконат, О-цимен-5-ол, лимонска киселина, токоферол, екстракт од цвет на Gardenia taitensis, масло од сончогледово семе, монои масло 1%.

Употреба: Нанесете од млекото на целата површина од кожата на телото и лицето пред изложување на сонце.

Мерки на претпазливост: Доколку се нанесе премногу мала количина, заштитата значително се намалува. Повеќекратно се применува за да се добие соодветна заштита од сонце. Ова особено важи при потење или по пливање и сушење. Прекумерното изложување на сонце може да биде сериозна закана по вашето здравје. И покрај употребата на заштита од сонце, сепак не се изложувајте долго време директно на сонце. И производите со висок заштитен фактор не нудат 100% заштита. Не ги изложувајте бебињата и малите деца на директните сончеви зраци. Да не се нанесува на иритирана или оштетена кожа. Да се избегнува контакт со облека.

После првото отварање да се користи до 6 месеци. 

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се