INOPHARM PURE elements Пилинг за лице со 20% гликолна киселина, 30 мл

InoPharm Pure Elements 20% Glycolic Acid Mild Exfoliation Peeling Formula serum so glikolna kiselina, piling formula
INOPHARM PURE elements Пилинг за лице со 20% гликолна киселина, 30 мл
439,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Шифра
056123C
favorite_border

Опис на производот

InoPharm Pure Elements 20% Glycolic Acid Mild Exfoliation Peeling Formula - Благ ексфолијант за пилинг на лице со 20% гликолна киселина.

  • Дерматолошки тестирано
  • Гликолната киселина е една од најефикасните и најкористените алфа хидрокси киселини
  • Го ексфолира горниот слој на површината на кожата и ја активира регенерација на нејзините клетки

Пакување: 30 мл.

Содржина

Состојки: вода, гликолна киселина, натриум хидроксид, пропанедиол, полиакрилат кросполимер-6, биосахаридна гума-1, тринатриум етилендиамин дисукцинат, парфем, феноксиетанол, хексил цинамал, лимонен, линалол, бензил салицилат.

Употреба: Пред употреба на производот се препорачува тест за чувствителност – нанесете 1-2 капки на мала област на раката. Нанесете 4-5 капки на чиста и сува кожа, избегнувајќи ја областа околу очите и нежно масирајте. По 10-15 минути исплакнете темелно со вода. Нежно исушете ја кожата и продолжете со следниот чекор за нега на кожата. По користење на овој производ, се препорачува да се користи крем за лице со СПФ заштита. 

Предупредување: Да не се користи повеќе од два пати неделно. Да не се комбинира со други директни киселини. Да не се нанесува на чувствителна и иритирана кожа. Доколку почувствувате непријатност, престанете со употреба на производот. Избегнувајте директна сончева светлина и користете заштита од сонце при употреба на производот и една недела подоцна.
Да не се чува на температури над 25°С. 

 

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се

Албански

InoPharm® PURE elements 20% acid glikolik Eksfoliant i butë për piling të fytyrës

  • Testuar nën kontroll dermatologjik
  • Acidi glikolik është një nga acidet alfa-hidroksi më efektive dhe më të përdorur
  • Eksfoliron shtresën e sipërme të sipërfaqes së lëkurës dhe aktivizon rigjenerimin e qelizave të saj. 

Përdorimi: Aplikoni 4-5 pika në lëkurë të pastër dhe të thatë, duke shmangur zonën rreth syve dhe masazhoni butësisht. Pas 10-15 minutash, shpëlajeni tërësisht me ujë. Thajeni lëkurën butësisht dhe vazhdoni me hapin tjetër të kujdesit të lëkurës. Pas përdorimit të këtij produkti, rekomandohet përdorimi i kremit për fytyrë me mbrojtje SPF. 

Paralajmërim: Të mos përdoret më shumë se dy herë në javë. Të mos kombinohet me acide të tjera të drejtpërdrejta. Të mos aplikohet në lëkurë të ndjeshme dhe të irrituar. Nëse ndjeni shqetësim, ndaloni përdorimin e produktit. Para përdorimit të produktit, rekomandohet një test i ndjeshmërisë - aplikoni 1-2 pika në një pjesë të vogël të dorës. Shmangni rrezet direkte të diellit dhe përdorni krem mbrojtës nga dielli kur përdorni produktin edhe për një javë më pas.

Përbërësit: ujë, acid glikolik, hidroksid natriumi, propanediol, poliakrilat kryqpolimer-6, gomë biosakaridi-1, trisodium etilendiamin diskcinat, parfum, fenoksietanol, heksil cinnamal, limonen, linalool, benzil salicilate. 
Të mos ruhet në temperaturë mbi 25°C. 

Paketimi: 30 ml.