CORINE de FARME Пилинг за лице со прав од семка од кајсија, 75 мл

CORINE DE FARME Face Scrub with Apricot Kernel powder (Exfoliant Visage) 75ml piling za lice so prav od semki od kajsija
CORINE de FARME Пилинг за лице со прав од семка од кајсија, 75 мл
169,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
055209C
favorite_border

Опис на производот

CORINE de FARME Face Scrub Пилинг за ексфолијација на кожата на лицето, со прав од семка од кајсија и прав од семки од маракуја. Честичките во овој пилинг за лице нежно ја ексфолираат кожата, оставајќи ја мазна и мека. По употреба кожата е чиста и подготвена за следните чекори од рутината за нега на лицето. 

  • За нормална до масна кожа
  • Со 97% состојки од природно потекло
  • Формулирано под фармацевтска контрола
  • Дерматолошки тестирано

Пакување: 75 мл

Содржина

Состав: вода, глицерин, целулоза, ПЕГ-7 глицерил кокоат, карбомер, семка од кајсија во прав, натриум бензоат, парфем, ПЕГ-40 хидрогенизирано рицинусово масло, калиум сорбат, семе од маракуја во прав, натриум хидроксид, CI 14700, CI 19140, CI 42090.

После првото отварање да се користи до 12 месеци. 

Употреба: Нанесете на кожата на лицето и нежно масирајте, а потоа исплакнете.

Мерки на претпазливост: Избегнувајте контакт со очи. Во случај на контакт со очите, темелно исплакнете со вода.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се