SUPERDIET Органски сок од црна ’рдоква, 20 ампули по 15 мл

SUPERDIET Radis noir 20 ampules organic Black radish organska crna rdokva
SUPERDIET Органски сок од црна ’рдоква, 20 ампули по 15 мл
1.049,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
022474C
favorite_border

Опис на производот

Superdiet Radis Noir Bio - Додаток на исхрана, црна рдоква.

  • Сертифициран органски производ
  • Погодно за вегани
  • 100% чист сок
  • Не содржи конзерванси и бои

Пакување: 20 ампули по 15 мл.

Производител: Labaratoires SUPER DIET BP 70010 59721 Denain Cedex, Франција.

Содржина

Состав:

Една ампула, 15 мл содржи:

  • Црна ’рдоква (ротквица) 15082 мг                    

Состојки: сок од корен на црна рдоква* (Raphanus sativus niger - корен)

*состојки од органско производство.

Употреба: за возрасни, се пропорачува една (1) ампула на ден, наутро, чиста или растворена во половина чаша вода.

Предупредување: Не се препорачува употреба на овој производ кај бремени жени и доилки.  Не се препорачува употреба ако имате жолчни каменчиња. Не се препорачува употреба на овој производ при состојби на  хипертироидизам или третман на тироидната жлезда. При вакви состојби консултирајте се со лекар пред употреба на производот. Препорачаната дневна доза не смее да се надминува. Препаратот не заменува оброк и не треба да се користи како замена за разновидна исхрана. Да се чува на места недостапни за деца. Ампулите се за перорална употреба. Можни се благи промени на вкусот кои зависат од составот на рдоквата кој може да варира од година во година, но притоа својствата на производот остануваат исти.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се