PROVEN Pro-Ease Пробиотик, 30 капсули

PROVEN probiotics Pro-Ease, 30 capsules probiotici
PROVEN Pro-Ease Пробиотик, 30 капсули
895,00 ден.
716,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
054948C
favorite_border

Опис на производот

  • Додаток на исхрана
  • LACTOSPORE® живи бактерии со Saccharomyces Boulardii и куркумин
  • 10 милијарди микроорганизми
  • Една капсула на ден
  • Погодно за вегани
  • Погодно за вегетаријанци
  • Не содржи глутен
  • Не содржи млечни производи

ProVen Probiotics Pro-Ease содржи живи бактериски култури, посебно формулирани со куркумин екстракт за секојдневна употреба. Содржи уникатна заштитена формулација LactoSpore® на Bacillus coagulans вид на бактерија заедно со Saccharomyces boulardii.

Овие состојки вообичаено се земаат посебно, а сега ProVen Pro-Ease ги комбинира во една капсула едноставно за употреба.

Секоја капсула содржи 10 милјарди живи бактерии со 200 мг екстракт од корен на куркумин.

Производител: ProVen Probiotics Port Talbot SA12 7BZ.

Земја на потекло: Велика Британија.

Пакување: 30 капсули

Содржина

Состав: една капсула содржи:

    *ПДВ

LactoSpore® Bacillus coagulans

Saccharomyces boulardii

10 милијарди живи бактерии

/
Екстракт од корен на куркумин 200 мг /

*препорачано дневно внесување

Состојки: микроорганизми (Saccharomyces boulardii, Bacillus coagulans), екстракт од корен на куркумин (Curcuma longa), обвивка на растителната капсула (хидроксипропилметил целулоза, средство за зголемување на волуменот (микрокристална целулоза, багремова гума), средство против стврднување (сило=икон диоксид, магнезиум стеарат).

Употреба: за возрасни по една капсула на ден, во тек на оброк.

Совет при алергија: не содржи алергени.

Предупредување:

Да не се надминува препорачаната дневна доза.

Бремените жени или жените кои планираат бременост да се консултираат со лекар пред да земат додатоци на исхраната.

Додатокот на исхрана да не се употребува како замена за разновидна исхрана.

Да се чува на ладно и суво место.

Да се чува на места недостапни за деца.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се