SUPERDIET Органска црна рдоква и артичока, 90 капсули

SUPERDIET Radis noir artichaut - Black radish artichoke 90 capsules organska crna rdokva i articoka
SUPERDIET Органска црна рдоква и артичока, 90 капсули
1.151,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Категорија
Бренд
Шифра
020276C
favorite_border

Опис на производот

Superdiet Radis Noir Artichaut Bio - Црна рдоква и артичока е додаток на исхраната.

  • Органски сертифициран производ
  • Погодно за вегани
  • Артичоката придонесува во одржување на здравјето на црниот дроб
  • Црната ротквица е корен кој традиционално се употребува со векови. Овој зеленчук е карактеристичен по своето бело тело, карактеристичен вкус и црната лушпа.
  • За возрасни и деца од 12 годишна возраст

Пакување: 90 капсули.

Производител: Labaratoires SUPER DIET BP 70010 59721 Denain Cedex, Франција.

Содржина

Состав:

Осум (8) капсули содржат:

    ПДВ*
Црна рдоква (Raphanus sativus niger) 800 мг /
Артичока (Cynara scolymus L) 800 мг** /

*препорачано дневно внесување
** еквивалент на суво растение

Состојки: црна рдоква*(корен), капсула од хидроксипропилметил целулоза, артичока* (прав и екстракт од лист), оризов скроб*, средство против згрутчување: калциум карбонат.

*состојки од органско производство. 

Употреба: се пропорачуваат осум (8 капсули) на ден, во тек на оброк.

Предупредување: Не се препорачува употреба на овој производ кај бремени жени, доилки и деца под 12 годишна возраст. Производот да не го употребуваат лица кои се алергични на растенија од фамилијата Asteracea и лица кои имаат камен во жолчка или опструкција на жолчните патишта или заболувања на црниот дроб. Консултирајте се со Вашиот лекар ако имате нарушена или намалена функција на тироидната жлезда, пред употреба на производот. Препорачаната дневна доза не смее да се надминува. Препаратот не заменува оброк и не треба да се користи како замена за разновидна исхрана. Да се чува на места недостапни за деца.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се