PROVEN Пробиотик 50 милијарди, 14 капсули

PROVEN probiotics adult acidophilus&bifidus-50 billion 14 capsules , 50 milijardi, probiotik ma milijardi
PROVEN Пробиотик 50 милијарди, 14 капсули
792,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Категорија
Бренд
Шифра
041610C
favorite_border

Опис на производот

Пробиотик со 50 милијарди пробиотски бактерии, погоден за третман на цревната микрофлора.

Proven Adult Acidophilus & Bifidus – 50 Billion е производ кој обезбедува ултра високо ниво на научно испитани Lab4 Acidophilus & Bifidus.

Lab4 Consortium претставува производ со живи микроорганизми.

Гарантирана потентност со Triphase и Stability Max - уникатни системи на чување кои гарантираат дека ќе земете толку Lab4 корисни бактерии колку што е назначено на пакувањето.  

Proven Adult Acidophilus & Bifidus – 50 Billion е наменет за употреба во тек на краток временски период кога организмот има зголемена потреба од пробиотици, како на пример период на употреба на антибиотици.

Пакување: 14 капсули

Содржина

Состав:

Една (1) капсула содржи:

Lab4 Consortium

Lactobacillus acidophilus (CUL60)

Lactobacillus acidophilus (CUL21)

Bifidobacterium bifidum (CUL20)

Bifidobacterium animalis subsp. lactis (CUL34)

50 милијарди

Состојки: микроорганизми (Lactobacillus acidophilus CUL60 и CUL21, Bifidobacterium animalis subsp. Lactis CUL34, Bifidobacterium bifidum CUL20), вегетаријанска обвивка на капсулата (хидроксипропил метилцелулоза), микрокристална целулоза, средство против стврднување (силикон диоксид, магнезиум стеарат).

Производот е погоден за вегетаријанци и вегани.
Не содржи глутен.

Не содржи млечни производи, вештачки бои, ароми и конзерванси.

Употреба: Една (1) капсула на ден во тек на оброк.

Бремените жени, жените кои планираат бременост и доилките, да се консултираат со лекар пред да земат било каков производ.

Ако земате антибиотици периодот на земање на Proven Adult Acidophilus & Bifidus - 50 Billion треба да биде минимум 2 часа пред или по земањето на антибиотикот.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се