SUPERDIET HERBESAN Ацерола 1000 мг и витамин Ц 180 мг, портокал, 30 таблети

SUPERDIET HERBESAN Ацерола 1000 мг и витамин Ц 180 мг, портокал, 30 таблети
520,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
028275C
favorite_border

Во моментов услугата за достава е достапна само во град Скопје

Опис на производот

Ацерола 1000 мг и Витамин Ц 180 мг

  • Ацеролата е јужно американско ситно овошје  познато уште под името “Карипска цреша”. Нејзиниот плод е сочен и кисел
  • Витаминот Ц придонесува за нормално функционирање на имуниот систем и придонесува во  намалување на заморот

Пакување: 30 таблети за џвакање со вкус на портокал

Содржина

Состав:
Една (1) таблета содржи:   

     ПДВ*
Ацерола ектракт        1000 мг /
Витамин Ц         180 мг 225%

*препорачано дневно внесување

Состојки: 
- средство за зголемување на волуменот: сорбитол, цврст екстракт од ацерола (витамин Ц), природна арома на портокал, витамин Ц
- средство против стврднување: магнезиумови соли на масни киселини
- засладувач: натриум сахаринат

Употреба: се препорачува по една (1) таблета на ден, за време на оброк, по можност наутро. Таблетата се џвака или се остава да се стопи во устата.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се