SOLGAR Витамин Ц 500 мг, 100 капсули

SOLGAR Vitamin C 500 mg 100 vegetable capsules rastitelni kapsuli
SOLGAR Витамин Ц 500 мг, 100 капсули
878,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Категорија
Бренд
Шифра
048515C
favorite_border

Опис на производот

SOLGAR Витамин Ц 500 мг е додаток на исхрана погодно за вегани.

Пакување: 100 растителни капсули.

Производител: Solgar, Inc. Leonia, N.J. за Solgar (U.K.), Herts, HP23 5PT.

Содржина

Состав:

Една растителна капсула содржи:

Витамин Ц (како Л-Аскорбинска киселина) 500 мг, %ПДВ* 625

*препорачано дневно внесување

Останати состојки: средство за зголемување на волуменот: микрокристална целулоза, етил целулоза, обвивка на растителната капсула: хидроксипропилметил целулоза, средство против стврднување: растителен магнезиум стеарат.

Производот не содржи: глутен, пченица, млечни производи, соја, квасец, конзерванси, засладувачи, вештачки ароми или бои.

Производот не содржи додадени шеќери, не содржи сол и скроб

Погодно за вегани.

Употреба: За возрасни земете по една (1) растителна капсула дневно, по можност со оброк или како што Ви препорачал Вашиот лекар.

Мерки на претпазливост: Да не се надминува препорачаната дневна доза. Производот не треба да се користат како замена за разновидна балансирана исхрана и за здрав начин на живот. Во случај на пречувствителност на било која од состојките на производот,  престанете со употреба на производот. Ако сте бремени или доите, консултирајте се со Вашиот лекар пред употреба на производот. Ако земате некои лекови или имате било каква медицинска состојба консултирајте се со Вашиот лекар пред употреба на производот.

Да не се надминува препорачаната дневна доза. Консултирајте се со Вашиот лекар, ако сте употребиле повеќе од препорачаното. Ако сте пропуштиле доза, земете ја наредната и продолжете со вообичаено дозирање. Не земајте двојна доза за да ја надоместите пропуштената. 

Да се чува на места недостапни за деца. 
Да се чува на собна температура.
Да не се користи после рокот на употреба што е назначен на пакувањето.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се