CORINE de FARME BIO Organic Органски гел за интимна хигиена, 250 мл

CORINE de FARME BIO Organic Органски гел за интимна хигиена, 250 мл
299,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
046376C
favorite_border

Опис на производот

  • Органски гел за интимна нега
  • Со екстракт од цвет од лен
  • Не содржи сулфати и мириси
  • Дерматолошки тестирано
  • Формулирано под фармаколошка и гинеколошка контрола
  • Хипоалергено
  • Ecocert одобрена формула

Овој гел за интимна нега е специјално дизајниран за нежно чистење на интимната област. Збогатен со екстракт од цвет од лен, познат по своите смирувачки својства и млечна киселина која помага во одржување на балансот на интимната област.

Формула која не содржи мириси, за оптимална толеранција и комфор секој ден.

Пакување: 250 мл

Содржина

Состав: вода, лаурил глукозид, глицерин, натриум кокоил глутамат, натриум кокоамфоацетат, лимонска киселина, кокамидопропил бетаин, кокоглукозид,млечна киселина, натриум хлорид, натриум бензоат, калиум сорбат, екстракт од алое вера*, екстракт од цвет од лен.
*состојки од органско производство

98% вкупно е од природно потекло
10% од вкупните состојки се од органско производство

Употреба: Само за надворешна употреба. Темелно исплакнете.
Мерки на претпазливост: Да не се користи на оштетена и иритирана кожа.
После првото отварање да се користи до 6 месеци.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се