SLEEPY Bio Natural Хигиенски влошки, лонг (величина 2), 20 парчиња

SLEEPY 2 long bio natural sanitary napkin 20 pcs  uloski vloski higiena intima intimna
SLEEPY Bio Natural Хигиенски влошки, лонг (величина 2), 20 парчиња
157,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
054178C
favorite_border

Опис на производот

Sleepy Bio Natural Premium Plus Long Sanitary Napkin - Хигиенски влошки со чисти, природни и органски состојки.

  • Со прочистена вода - меки влакна ткаени со чиста вода
  • Природен бамбус - апсорбирачки влакна од природен бамбус
  • Органски памук - природни памучни влакна за екстра сувост
  • Со биополимери од шеќерна трска
  • Со природен минерал
  • Хипоалергени
  • Погодно за вегани
  • Халал сертификат за квалитет
  • Без глутен

Први во светот хигиенски влошки што во својот состав имаат ткаени влакна од прочистена вода, влакна од природен бамбус и влакна од органски памук. Во состав на влошките има и биополимери од шеќерна трска и природен минерал.

Пакување: 20 влошки.

Содржина

Состав: ткаени влакна од прочистена вода, влакна од екстракт од природен бамбус, органски памук, природен минерал, супер апсорбирачки полимер, слој отпорен на истекување, влакна, смола, биополимери од шеќерна трска, целулоза.

Употреба: Следете ги сликите на пакувањето. Менувајте ја влошката на 3 - 4 часа.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се