CORINE de FARME Гел за интимна хигиена и заштита, 250 мл

CORINE DE FARME Protect Intimate Wash gel za intimna higiena
CORINE de FARME Гел за интимна хигиена и заштита, 250 мл
260,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
048521C
favorite_border

Опис на производот

CORINE DE FARME Protect Intimate Wash Гел за хигиена и заштита на интимната област.

  • Нежно ја чисти и заштитува инимната област од повремени непријатности, како пецкање
  • Со цвет на лилјан познат по своите смирувачки својства
  • За чувствителна кожа
  • 94% од природно потекло
  • Тестирано под фармацевтска и гинеколошка контрола
  • За зачувување на природната рамнотежа
  • Содржи пробиотици кои го стимулираат развојот на природната одбрана
  • Содржи млечна киселина, која помага во одржување на природниот баланс на интимната област

Пакување: 250 мл.

Содржина

Состав: вода, кокамидопропил бетаин, натриум лауроил саркосинат, децил глукозид, глицерин, коко-глукозид, ПЕГ-150 пентаеритрил тетрастеарат, натриум хлорид, ПЕГ-200 хидрогенизиран глицерил палмат, парфем, млечна киселина, ПЕГ-6 каприлик/каприк глицериди, натриум бензоат, лимонска киселина, ПЕГ-7 глицерил кокоат, калиум сорбат, алга-глукан олигосахариди, екстракт од цвет на лилјан, натриум хидроксид.

Употреба: Само за надворешна употреба на интимната област. По упореба исплакнете темелно. Мерки на претпазливост: Не се употребува на оштетена или иритирана кожа.

После првото отварање да се користи до 6 месеци.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се