MERZ Специјал, 60 дражеи

MERZ Специјал, 60 дражеи
740,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
008586C
favorite_border

Опис на производот

Merz Spezial дражеите се додаток на исхрана кој нуди оптимално ниво на витамини и антиоксиданси кои ги штитат клетките од оштетувања предизвикани од слободните радикали.

  • Витамин Б2, витамин Б6, витамин Б12, витамин А, витамин Ц и цинкот придонесуваат во одржување на здрава кожа
  • Витамин А и биотинот во Мерц дражеите придонесуваат за одржување на здрава коса
  • Цинкот кој се содржи во Мерц дражеите придонесува во одржување на здрави нокти

Пакување: 60 дражеи

Содржина

Состав:

2 дражеи (препорачана дневна доза) содржат:

Витамин Ц 120 мг
Ниацин 30 мг
Витамин Е 13.4 мг
Витамин Б6 3.2 мг
Витамин Б2 2.6 мг
Витамин А 800 мкг
Витамин Б12 2 мкг
Витамин Б1 2.4 мг
Фолна киселина 400 мкг
Пантотенска киселина 8 мг
Железо 5 мг
Цинк 5 мг

Останати состојки: лактоза моно-хидрат, микрокристална целулоза (E460), магнезиум оксид (E530), магнезиум стеарат (E470b), силициум-диоксид, сахароза, талк (E553b), титаниум (IV) диоксид, арапска гума (E414), шелак (E904),глукозен сируп, полисорбат 80 (E433), восок карнауба (E903), белпчелен восок (E901), боја сиковитцрвено (E172) и индиготин ZL T2 (E132).

Употреба: за деца над 12 години и возрасни, се препорачува да не ја надминуваат дозата од 1 таблета 2 пати на ден.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се