PHARMAVITAL Веган МСМ и витамин Ц, 400 капсули

PHARMAVITAL Веган МСМ и витамин Ц, 400 капсули
1.821,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Категорија
Бренд
Шифра
051048C
favorite_border

Опис на производот

MSM & VITAMIN C е производ со висококвалитетен MSM (Methylsulfonylmethane) – органско сулфурно соединение.

Содржи и витамин Ц кој придонесува за нормално формирање на колаген потребен за нормална функција на коските. Витамин Ц придонесува и за заштита на клетките од оксидативен стрес.

MSM (Methylsulfonylmethane) е сулфурно соединение кое природно е присутно во многу мали количини во овошјето, зеленчукот, зрната, производи од животинско потекло и некои алги. Соединенијата на сулфур ги има во сите клетки на телото и се неопходни за живот.

MSM, помага да се создадат хемиски врски неопходни за формирање и одржување на бројни различни видови на структурни ткива на човечкото тело, вклучувајќи ги и сврзните ткива, како што се артикуларната 'рскавица и кожата.

Својства:

      • Антивоспалително

      • Антиоксидативно

Предности:

  • Природна материја која помага да ја олесни болката во зглобовите
  • Природна материја која помага во регенерација на зглобовите
  • Материја која ги одржува зглобовите и ги прави пофлексибилни
  • Ја зголемува концентрацијата на глутатион кој делува антиоксидативно
  • Го забрзува процесот на мускулно опоравување и ги намалува симптомите на воспаление на мускулите
  • Го подобрува квалитетот на кожата и косата поради зголемена концентрација на керати
  • Производот е наменет и за вегани

Пакување: 400 капсули

Содржина

Состав во една капсула:

  • МСМ (метил сулфонил метан) - 1000 мг
  • Витамин Ц - 12 мг

Употреба: една капсула дневно со доволна количина на вода

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се