SUPERDIET Marine Magnesium Магнезиум од морско потекло + Б6, 90 таблети

SUPERDIET Marine Magnesium and Vitamin B6, 90 tablets morski magnezium
SUPERDIET Marine Magnesium Магнезиум од морско потекло + Б6, 90 таблети
1.091,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
039058C
favorite_border

Опис на производот

SUPERDIET Marine Magnesium and Vitamin B6 - Магнезиум од морско потекло и витамин Б6, граничен производ

  • Наменет за намалување на чувстото на замор кај возрасни и деца над 6 години

  • Магнезиумот и витаминот Б6 придонесуваат во намалувањето на заморот и исцрпеноста

  • Магнезиумот и витаминот Б6 придонесуваат за нормална функција на нервниот систем

  • За возрасни и деца над 6 години

  • Погодно за вегани

Пакување: 90 таблети.

Производител: Labaratoires SUPER DIET BP 70010 59721 Denain Cedex, Франција.

Содржина

Состав: Една (1) таблета содржи:

  1 таблета   ПДВ*
Магнезиум (во форма на магнезиум оксид)    270 мг        72 %
Витамин Б6 (пиридоксин хидрохлорид)     1.4 мг      100 %

*препорачано дневно внесување

Состојки: средство за зголемување на волуменот: микрокристална целулоза; магнезиум оксид од морско потекло; екстракт од спирулина* (трехалоза - шеќер, извор на глукоза), средство против стврднување: магнезиум стеарат, Витамин Б6.
*Бојата на таблетата потекнува од присутната алга Спирулина.
Погодно за вегани.

Употреба: За возрасни и деца над 6 години, се препорачува по една (1) таблета на ден, во текот на оброкот.

ПредупредувањеНемојте да го употребувате граничниот производ SUPER DIET Magnésium Marin Vitamine B6 во случај на пречувствителност на било која состојка во состав на производот.  Не се препорачува употреба на производот при фенилкетонурија, слабост на мускулите или нарушена функција на црниот дроб. Производот не се препорачува за употреба кај деца под 6 годишна возраст.  Да не се надминува препорачаната дневна доза. Препаратот не заменува оброк и не треба да се користи како замена за разновидна и балансирана исхрана и здрав начин на живот. Бремените жени и доилките да се консултираат со својот лекар пред употреба на производот. Да се чува на места недостапни за деца. Немојте да го употребувате производот ако пакувањето е оштетено.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се