PHARMAVITAL Магнезиум 250 мг, 150 таблети

PHARMAVITAL Магнезиум 250 мг, 150 таблети
399,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
020915C
favorite_border

Во моментов услугата за достава е достапна само во град Скопје

Опис на производот

За нормална функција на нервниот систем и мускулите.

  • Магнезиумот е важен минерал кој придонесува за нормална функција на мускулите, за електролитен баланс и за нормална функција на нервниот систем
  • Придонесува и во намалување на заморот и исцрпеноста

Пакување: 150 таблети

Содржина

Состав:

Една (1) таблета содржи:

                                 %ПДВ*

Магнезиум   250 мг   67%

*препорачано дневно внесување

Состојки: магнезиум оксид, средство за зголемување на волуменот: микрокристална целулоза, хидрокси пропил метил целулоза, натриум карбокси метил целулоза, средство за зголемување на волуменот: калциумова сол на масни киселини, магнизиумова сол на масни киселини, силициум диоксид, боја: титаниум диоксид.        

Се препорачува по една (1) таблета на ден, со многу течност. Препорачаната дневна доза не смее да се надминува. Препаратот не заменува оброк и не се користи како замена за храна.                                               

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се