PHARMAVITAL Магнезиум + Б комплекс директ, 30 кесички

PHARMAVITAL Магнезиум + Б комплекс директ, 30 кесички
321,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
051488C
favorite_border

Опис на производот

Поддршка на коските, мускулите и енергијата.

Magnesium + Vitamin B-Complex кесичките на Pharmavital претставуваат високо квалитетен комплекс со магнезиум и витамини од Б групата.

Магнезиумот е есенцијален минерал кој придонесува за нормална функција на мускулите, електролитен баланс и нормална функција на нервниот систем. Витамините Б1, Б2, Б12, Б6, ниацин и биотин придонесуваат за нормално функционирање на нервниот систем. Витамините Б2, Б12, Б6, ниацин, пантотенска киселина и фолатите придонесуваат за намалување на заморот и исцрпеноста.

Пакување: 30 кесички

Содржина

Состав:

Нутритивни информации

на 100 гр

на кесичка

ПДВ*

Енергетска вредност

805 kJ/ 192 kcal

20 kJ/ 5 kcal

 

Масти

од кои заситени масни киселини

1,8 гр

1,8 гр

0,04 гр

0,04 гр

 

Јаглени хидрати

од кои шеќер

59,8 гр

0,25 гр

1,4 гр

<0,01 гр

 

Влакна

0,00 гр

0,00 гр

 

Протеини

0,08 гр

<0,01 гр

 

Сол

0,00 гр

0,00 гр

 

Витамин Ц

3200 мг

80,0 мг

100

Витамин Б1

120 мг

3,0 мг

273

Витамин Б2

160 мг

4,0 мг

286

Витамин Б12

320 мкг

8,0 мкг

320

Витамин Б6

160 мг

4,0 мг

286

Ниацин

720 мг

18,0 мг

113

Биотин

6000 мкг

150 мкг

300

Пантотенска киселина

720 мг

18,0 мг

300

Фолна киселина

24000 мкг

600 мг

300

Магнезиум

16000 мг

400 мг

107

*%препорачано дневно внесување

Состојки: магнезиум оксид, киселина: лимонска киселина, Л-аскорбинска киселина, средство против стврднување: магнезиумови соли на масни киселини, арома, Д-пантотенат калциум, никотинамид, рибофлавин 5′-фосфат натриум, пиридоксин 5′-фосфат, тиамин мононитрат, птероилмоноглутаминска киселина, Д-биотин, цијанокобаламин.

Употреба: Земете една (1) еднодозна кесичка на ден. Истурете ја содржината на кесичката на јазикот и оставете полека да се растопи во вашата уста. Да не се надминува препорачната дневна доза.

Додатоците на храна не треба да се користат како замена за разновидна и балансирана исхрана и здрав начин на живот. Производот да се чува на места недостапни за деца. Прекумерна употреба може да има лаксативен ефект. Да се чува на суво и ладно место.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се