SLEEPY Newborn Baby Care Влажни марамчиња, 3х50 марамчиња

Sleepy Newborn Baby Care 3x50psc 99.5% pure water baby care wet wipes vlazni maramici maramcinja bebe dete novorodence
SLEEPY Newborn Baby Care Влажни марамчиња, 3х50 марамчиња
169,00 ден.
5
Просек: 5 (1 мислење)
Бренд
Шифра
054160C
favorite_border

Опис на производот

Sleepy Newborn Baby Care Wet Wipes Влажни марамчиња за бебиња.

Меките влакна во овие влажни марамчиња се добиваат со технологија на ткаење со чиста вода (99,5% прочистена вода), специјално развиени за чувствителната бебешка кожа. 

 • Sleepy влажните марамчиња се еколошки и се произведуваат од чисти, природни и органски состојки
 • Не содржат алкохол, парфем и парабен
 • Со 99,5% прочистена вода
 • Коматибилни со рН вредноста на кожата
 • Природни влакна од бамбус
 • Органски памук
 • Растителен глицерин
 • Органско алое вера
 • Веган
 • Хипоалергени
 • Халал
 • Без глутен

Овие влажни марамчиња, содржат природни влакна од бамбус и органски памук, алое вера од органско потекло за обновување на кожата и растителен глицерин со навлажнувачки ефект. 

Пакување: 3 кесички по 50 марамчиња.

Содржина

Состав: вода (прочистена вода), калиум сорбат, глицерин, органски сок од лист на алое вера, екстракт од бамбус.

После првото отварање да се користат до 3 месеци.

 

Мислења на потрошувачи

Bibi
5
Najdobri maramici, gi koristam otkako gi dobivte i navistina se najdobri bez konkurencija
Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се