BECUTAN Крем за сончање за деца со СПФ 50, 75 мл

BECUTAN Крем за сончање за деца со СПФ 50, 75 мл
296,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
035050C
favorite_border

Опис на производот

Бекутан крем со СПФ 50 содржи УВА и УВБ филтри, кои обезбедуваат сигурна заштита за бебешката и детска кожа од ултравиолетовите зраци.

Покрај заштитата од штетното влијание на сончевите зраци, производот има својство и да ја негува кожата.

Пакување: 75 мл

Содржина

Состав

  • Маслиново масло – ја хидрира кожата и дејствува против појавата на црвенило
  • Екстракт од камилица – ја штити кожата од иритација, има антибактериско дејство и смирува евентуална појава на црвенило
  • Витамин Е – ја одржува нормалната влажност на детската кожа и ја прави мека и еластична
  • Де-пантенол – ја хидрира кожата

Производот е клинички тестиран.

Употреба:

  • Се нанесува на сува кожа 15 минути пред да се изложи детето на сонце или по секое капење
  • Се препорачува почесто да се нанесува

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се