PHARMANOVA Оестрофакт ХЛ, 10 вагиналети

PHARMANOVA Оестрофакт ХЛ, 10 вагиналети
487,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
049239C
favorite_border

Опис на производот

Oestrofact HL е наменет за локална вагинална примена. Се користи за навлажнување на вагиналната слузокожа во услови на сувост на вагината.

Овој производ е специјално наменет за:

  • Превенција од сувост на вагиналната слузокожа поради стареење, ниско ниво на естроген, хормонска терапија и употреба на контрацептивни средства
  • Намалува и спречува проблеми со вулвата и вагината проследени со сувост на слузокожата, чешање, црвенило, воспаление или секрет
  • Помага во постапката на зараснување на оштетената слузокожа по породување, гинеколошки или хируршки интервенции и исто така по оштетување на слузокожата поради хемотерапија или радиотерапија
  • Ја намалува непријатноста кај болниот сексуален однос
  • Одржува соодветна pH вредност на вагината

Пакување: 10 вагинални

Содржина

Состав: секоја вагиналета содржи: 10 мг хијалуронска киселина + 5 мг млечна киселина.

Употреба: вагиториите се наменети само за вагинална употреба. Пред употреба на вагиналните, темелно измијте ги рацете. Ако вагиторијата е премногу мека, пред употреба ставете го блистерот со вагитории во фрижидер, на неколку минути. Одделете една влошка со вагиторијата од блистерот. Фатете ги слоевите на блистер фолијата (помеѓу палецот и показалецот) и полека разделете ги.

Внимателно извадете ја вагиторијата од преградата. Нежно турнете ја вагиторијата длабоко во вагината, со помош на прст. Вагиторијата е најдобро да се аплицира во лежечка позиција со благо подигнати бедра. Применете една вагиторија пред спиење, освен ако Вашиот доктор не Ве советува поинаку.

Вагиториите треба да се користат во континуитет, 14-20 последователни дена. Производот да не се користи повеќе од 20 дена во еден циклус на третман. Примената на вагитории треба да се планира така да не биде прекината со менструален циклус.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се